Dream it, Pin it and Live it! PL

“Where there is no vision, the people perish.”

ifyoucandreamitb

Kiedy zbliża się końcówka starego roku zazwyczaj zabieram się za kolekcjonowanie zdjęć, obrazków z czasopism lub Internetu, cytatów oraz innych rzeczy, które inspirują mnie do działania, w celu stworzenia mapy bądź tablicy marzeń. Sama tablica pomaga mi co roku w utrzymaniu motywacji w dążeniu do postawionych celów oraz przypomina mi do czego zmierzam. Już praca nad tablicą i zaangażowanie w to włożone pomaga zakodować w podświadomości cele, które sobie stawiamy. Codziennie mogę konfrontować moje Ja teraźniejsze z moim Ja przyszłościowym, czyli osobą jaką chciałabym się stać w przyszłości.

Samo tworzenie tablicy przynosi mnóstwo zabawy i radości. Oczywiście technologia pozwala nam na stworzenie całej tablicy w Internecie i wydrukowanie jej. Ja natomiast wolę staromodnym sposobem wycinać obrazki z różnych gazet albo czerpać inspiracje z Pinterest, a potem powklejać wszystko na kartkę brystolu lub zapełnić tablicę korkową wizją moich marzeń. Oczywiście każdy ze sposobów jest dobry, zaangażowanie które włożymy w przygotowanie takiej tablicy na pewno przyniesie nam dobre skutki w przyszłości. Stwórzcie swoją własną wizję marzeń, a przekonacie się jaka drzemie w niej siła.

Taka mapa celów powieszona w widocznym miejscu każdego dnia przypomina mi o tym dokąd zmierzam, o czym marzę i do czego dążę. Kiedy mam gorszy dzień albo brakuje mi motywacji jedno spojrzenie na tablicę pomaga mi wrócić na określoną ścieżkę. Jeżeli widzę swoje marzenia, opowiadam i myślę o nich to również dążę do ich realizacji.

Sednem stworzenia własnej tablicy marzeń jest fakt, że jeśli potrafisz sobie coś wyobrazić, możesz też to osiągnąć. Ważne jest, aby urzeczywistniać swoje marzenia, jeśli zapiszesz je na kartce, opowiesz o nich komuś albo umieścisz na takiej właśnie tablicy twój organizm i cała podświadomość będzie dążyć do ich realizacji. Jeśli natomiast nie masz wizji swojego życia, nie marzysz – to umierasz.

Moja tablica wisi tuż nad biurkiem. Co widzę każdego dnia? Każdego dnia kiedy siadam do biurka widzę swoją tablicę marzeń. “You will never leave where you are until you see where you would rather be…” Najpierw musisz coś zobaczyć, żeby móc to osiągnąć. A gdzie możesz to zobaczyć? Oczywiście w swoim umyśle, wszystko się w nim zaczyna… a potem możesz sprawić, że stanie się to rzeczywistością. Zobacz czego naprawdę chcesz, a potem po to sięgnij.

vision-board

10 thoughts on “Dream it, Pin it and Live it! PL

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *