Categories
Healthy Lifestyle

Easy one-day detox PL

Dzisiejszy wpis poświęcę diecie oczyszczającej. Jeśli zdarzy nam się trochę pofolgować z jedzeniem, jesteśmy akurat po przyjęciu gdzie trochę zjedliśmy i wypiliśmy albo po prostu nie trzymaliśmy się swojej diety to takie jednodniowe oczyszczanie może nam przynieść wiele korzyści.

Jednodniowa dieta oczyszczająca polega na usunięciu toksyn oraz zalegających resztek pokarmowych z jelit. Na pewno nie jest to „dieta cud” przy której zrzucisz kilka kilogramów. Po takim jednodniowym dniu oczyszczania jestem w stanie stracić na wadze 1-1,5 kg, ale poprzez usunięcie z jelit resztek pokarmowych mam mniej centymetrów w pasie. Aby jednodniowe oczyszczanie było skuteczne należy przez jeden dzień (24h) trzymać się określonego sposobu odżywiania. Jest wiele jednodniówek oczyszczających, takich jak dieta: warzywna, kapuściana, owocowa, cytrusowa czy jednego owocu. Należy jednak pamiętać, że zanim zastosujemy którąkolwiek z nich warto skonsultować się z lekarzem lub dietetykiem, aby sprawdzić czy nasz stan zdrowia pozwala nam na zastosowanie takiego sposobu odżywiania. Warto pamiętać też o tym, aby diety tej nie stosować dłużej niż dwa dni. Może to prowadzić do niedożywienia i osłabienia organizmu. Każdy z nas dobrze zna swój organizm, dlatego rodzaj diety należy dopasować do tego z czym czujemy się najlepiej i co jest odpowiednie dla naszego organizmu. Osobiście dobrze czuję się z jednodniową dietą owocową po której skóra nabiera blasku. Owoce dostarczają wielu witamin, ale należy je spożywać ze skórką bogatą w błonnik. Tego dnia piję tylko wodę mineralną niegazowaną i świeżo wyciśnięte soki z owoców. Woda mineralna powinna zawierać minimum 600 mg/l składników mineralnych. Powinnyśmy wypić 2 litry wody, która nawodni organizm i pozbędzie się toksyn. Niektórzy tego dnia piją także zielone i owocowe herbaty (musimy jednak zrezygnować z czarnej herbaty, która wypłukuje cenne substancje podobnie jak kawa). W ciągu dnia trzymam się 4-5 posiłków, które składają się z samych owoców. Tego dnia powinniśmy ich spożyć ok. 2 kg. Zachęcam, aby spożywać owoce zawierające flawonoidy, czyli cytrusy, truskawki, maliny i czarne porzeczki. Osobiście dietę oczyszczającą stosuję podczas nowiu księżyca, wtedy nasz organizm łatwiej pozbywa się wody oraz nagromadzonych toksyn. Owoce nie zapewnią nam jednak odpowiedniego zapotrzebowania kalorycznego, abyśmy byli w stanie normalnie funkcjonować. Dlatego warto, aby zaplanować ją na dzień wolny od pracy.

Kolejnego dnia czuję się lżejsza i pełniejsza energii. Taki oczyszczający dzień może być świetnym rozwiązaniem na dzień przed ważnym wyjściem, kiedy chcemy dobrze wyglądać w obcisłej sukience.

grafika_do_tabel_kalorii_owoce_4

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *