Categories
Travels

California Dreamin’ EN/PL

american dream2Travel and experience USA while making money? Yes, it’s possible! Working during holidays is the best combination. The compilation of work and holiday gives you a unique experience as well as a deep insight into American culture and the people who live there. This is your opportunity to experience what the average tourist never comes close to!

I have been preparing for this adventure for a year and now I can officially share with you the good news. I’m going to Los Angeles in three months on Work and Travel program. If I really want something, I usually do my best to have it. Dreams come true if we know where we want to go and we don’t give up. I admit I like my determination in achieving of my goals. Of course I had doubts, but in the end I decided to apply alone. Real life is starting outside our comfort zone.

This summer will be one of the most beautiful and unforgettable in my life. I heard many times about ‘American Dream’, ‘American Summer’ and ‘Work and Travel program’ but never felt it on my own skin until now. It will be my California Dream.

los-angeles-676251_960_720

Among many destinations I chose Los Angeles – one of the largest and most crowded cities in the USA. Why actually Los Angeles? Why California? Everything always starts from a crazy idea, my crazy purpose is to see famous Sunset Strip with my own eyes and go to the rock concert to Roxy, Rainbow or some other cult bar. I’ve never been to USA before, but I think that California is my favorite state. I like the hot climate, the smell of ocean and spending leisure time actively. That’s how I see California. People take care of their health, spend time actively and eat healthy there. In Hollywood there is the cult of the body and it can be seen on the streets. I hope I could experience it myself, now I know that all from my friends from LA. I also heard that everybody practises yoga in California, and even if this opinion is exaggerated the truth is that yoga is very popular there. Wow, that’s a perfect place for me! If you saw photos of California you recognize mountainous landscape surrounding the City of Angels, long, wide beaches spreading along the city, a lot of courts and sport outdoor equipment. It shows that people like spending time actively in the fresh air.

First time when I decided to apply for W&T program last year there weren’t any free job offers in Los Angeles. Also it coincided with important events in my private life. I decided to postpone it for the next year and prepare better. In November when I saw that interesting job offer is available I sent my application quickly. Then I had interview on Skype with employer and… I got this job! The interview was at midnight, because there is 9 hours of time zone difference between Poland and LA. When I was waiting for my interview I had mixed emotions. I was talking with the employer for thirteen minutes, which seemed a long time but at the same time, so short. The woman was smiling and very nice, but she asked me a lot of questions. But when she finally said that I got this job I was relieved and so happy. Next day when I woke up I thought that all was only a dream. Until I got a signed contract of employment with my surname I didn’t believe it. I will be working during three months in Disney Studio Store and Ghirardelli Soda Fountain on the Hollywood Blvd in front of Dolby Theatre which is famous for Oscar Awards ceremony.

There are only three months left and I have got a lot of paperwork to do. Now I’m looking for flight tickets and housing in LA. I have got my Visa interview in April. I’m going to USA on J-1 visa – you can get limited residence and work permit. W&T program let you 3 months work and then thirty days of travel. This means that you can work and make money to finance your travel in the USA. During those first three months I want to focus on work, but I hope I will write some interesting posts on my Blog about travelling, life in LA and sport side of California. I’m going to practise yoga and take flamenco classes while I am there.

hollywood-1246529_960_720


american dream1Podróżowanie i zwiedzanie USA, a jednocześnie zarabianie pieniędzy? Tak, to możliwe! Praca podczas wakacji to najlepsze połączenie na zwiedzanie i pracowanie jednocześnie. Daje to niepowtarzalną okazję, aby móc zanurzyć się w lokalnej kulturze i pozwala doświadczyć prawdziwego życia jak jego mieszkańcy. Jest to szansa na przeżycie czegoś więcej niż masz okazję doświadczyć będąc zwykłym turystą.

Przygotowywałam się do tego od roku i w końcu mogę się oficjalnie podzielić dobrą wiadomością. Za trzy miesiące wylatuję do Los Angeles w ramach programu Work and Travel. Jeśli się na coś mocno uprę zazwyczaj to osiągam. Marzenia się spełniają jeśli tylko wiemy dokąd zmierzamy i nie poddajemy się. Przyznam, że bardzo lubię tę cechę, którą jest upartość w dążeniu do celu. Na początku miałam obawy, ale w końcu zdecydowałam się aplikować sama. Przecież prawdziwie ciekawe życie zaczyna się poza strefą naszego komfortu.

To lato będzie na pewno niezapomnianym i pięknym przeżyciem. Wiele razy słyszałam o „American Dream”, „Wakacjach w Stanach” i programie „Work and Travel”, ale nigdy nie sądziłam, że będę miała okazję doświadczyć tego osobiście. To będzie mój kalifornijski sen.

rodeo-drive-686789_960_720

Z wielu możliwości wybrałam Los Angeles – jedno z największych i najbardziej zatłoczonych miast w Stanach. Właściwie dlaczego Los Angeles? Dlaczego California? Wszystko zawsze zaczyna się od szalonego pomysłu, moim celem była chęć zobaczenia słynnej ulicy Sunset Strip na własne oczy i możliwość pójścia na rock’owy koncert do Roxy, Rainbow czy innego kultowego miejsca. Tak naprawdę to nigdy wcześniej nie byłam w Stanach, ale myślę, że Kalifornia to mój ulubiony region. Uwielbiam gorący klimat, zapach oceanu i aktywnie spędzany czas wolny. Tak właśnie postrzegam Kalifornię. Ludzie tam bardzo dbają o swoje zdrowie, aktywnie spędzają czas, zdrowo się odżywiają. W Hollywood panuje kult ciała i widać to na ulicach. Mam nadzieję doświadczyć tego osobiście, na razie wszystko to wiem od znajomych mieszkających w LA. Słyszałam także opinię, że w Kalifornii prawie każdy ćwiczy jogę, a jeśli jest to nad wyraz powiedziane, to na pewno joga jest tam niesamowicie popularna. To coś dla mnie! Poza tym zdjęcia górzystego krajobrazu otaczającego Miasto Aniołów, długich, szerokich ciągnących się wzdłuż miasta plaż, licznych boisk i sprzętów do ćwiczeń rozmieszczonych w parkach świadczą o tym, że istnieje zapotrzebowanie na ruch wśród mieszkańców.

Kiedy rok temu postanowiłam aplikować na program W&T, nie było już żadnych wolnych ofert pracy w Los Angeles. W dodatku zbiegło się to z ważnymi wydarzeniami w życiu prywatnym. Postanowiłam wszystko odłożyć na kolejne wakacje i dobrze się do tego przygotować. Kiedy w listopadzie zobaczyłam, że rekrutacja na interesujące mnie miejsce pracy jest otwarta od razu przesłałam swoje dokumenty. Potem czekała mnie rozmowa kwalifikacyjna przez Skype z pracodawcą i… dostałam się! Interview miałam ustalone na północ, ponieważ w Kalifornii jest 9 godzin różnicy czasowej. Czekając w napięciu przeżywałam wiele różnych emocji. Sama rozmowa jednak trwała tylko i aż trzynaście minut. Rekruterka była bardzo miła i uśmiechnięta, ale zdążyła zasypać mnie masą pytań. Jednak kiedy oznajmiła mi, że jestem przyjęta na to stanowisko emocje trochę opadły, a ja aż podskoczyłam z radości. Kiedy rano się obudziłam zdawało mi się, że to wszystko mi się tylko przyśniło. Jednak kiedy przysłano mi podpisaną umowę o pracę, a na niej widniało moje nazwisko byłam już pewna. Będę pracowała przez trzy miesiące w Disney Studio Store and Ghirardelli Soda Fountain przy samym Hollywood Boulevard, na przeciwko słynnego Dolby Theatre znanego z gali rozdania Oscarów.

Zostały już tylko trzy miesiące, a spraw papierkowych do załatwienia przed wyjazdem jeszcze sporo. Teraz szukam biletów lotniczych i mieszkania w LA. Rozmowę w konsulacie mam w kwietniu. W Stanach będę na J-1 wizie, która zezwala na tymczasowy pobyt i legalną pracę. Program W&T polega na tym, że przez trzy miesiące pracuję, a następnie mam 30 dni na zwiedzanie USA. Pozwala mi to na sfinansowanie swoich podróży. Przez pierwsze trzy miesiące chcę się skupić głównie na pracy, ale też mam nadzieję na jakieś ciekawe wpisy na bloga z podróży, życia codziennego w LA oraz pokazania jak można aktywnie spędzać tam czas. Planuję wziąć udział w zajęciach z jogi oraz flamenco kiedy już będę na miejscu.

city-1031706_960_720

7 replies on “California Dreamin’ EN/PL”

B. wybrałaś najlepszy możliwy region Stanów… ciepło, słońce, brak zimy, śniegu i aleje obsadzone palmami… marzenie 🙂 proszę o codzienne relacje i mnóóóstwo zdjęć 😀

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *